Otwarte Pon - Sob 10:00-18:00
biuro@seofox.pl 791-762-262

Google Favicon Update nowy sposób wyświetlania wyników wyszukiwania.

W sieci pojawiła się informacja dotycząca zmiany wyglądu wyników wyszukiwania Google. Zmiana będzie przede wszystkim dotyczyć formy wyświetlania reklam (zmiana ich koloru) oraz adresów stron internetowych w wynikach wyszukiwania.

Zmiany w wyszukiwarce Google - Favicon update

W wynikach wyszukiwania pojawiła się favicona domeny natomiast nazwa domeny zmieni swój kolor i rozmiar oraz zostanie przeniesiona na samą górę wyniku. Zmieni się również forma oznaczania reklam – zielony tekst „Reklama” z ramką, zastąpiony zostanie czarnym i pogrubionym napisem „Reklama”. Jak widać, zmiana ta dość mocno upodabnia do siebie wyniki płatne i darmowe.

Google już wcześniej informowało o wdrożeniu nowego wyglądu wyników ponad rok temu. Jednak zmiana dotyczyła tylko wyników na telefonach komórkowych, a w Polsce była raczej ewenementem aniżeli stałą zmianą.

Zmiany mają być widoczne dla wszystkich jeszcze w tym tygodniu. Google nie podaje jednak czy będzie to stała zmiana, czy tak jak wcześniej nowe wyniki będą wyświetlać się nadal rzadziej i bardziej losowo niż stałe.

Przy okazji Google przypomina, że możliwe jest zdefiniowanie favikony, która będzie wyświetlana obok wyniku serwisu w wynikach wyszukiwania. Szczegółowa instrukcja w języku polskim dostępna jest pod adresem:
https://support.google.com/webmasters/answer/9290858